Rehber : Savunma Sanayi Firmaları

Şehirlere göre ayrılmış liste (sadece şehir bilgisini ekleyen firmalar listelenir.)


Savunma Sanayi Firmalarının Listesidir.

1 - TAI - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii    PR:5

http://www.tai.com.tr/

2 - İÇTEN AV SİLAH SANAYİ    PR:4
1960 yılından beri silah Sektöründe kılıf, kabze, şarjör imalatında bulunarak ürünlerini silahseverlerin beğenisine sunmaktadır. Şirketimiz yakın zamanda yurtiçi piyasasının yanında yurtdışına da ürünlerini sunma hazırlığı yapmaktadır. .
http://www.icten.com.tr

3 - STM Defense Technologies Engineering Inc.    PR:4

http://www.stm.com.tr/

4 - SEDEF SANAT MERKEZİ    PR:2
HOBİ MARKET, SANAT. HAM SERAMİK, HAM AHŞAP, AKRELİK BOYALAR, VERNİK, ÇATLATMA, TUTKALLAR VE HOBİ YERDIMCI MALZEMELERİ, HAZIR KOLAY TRANSFER, varak, rulo varak, yaprak varak, hobi boyama teknikleri, rölyrf pasta, peçete. peçeteler, taş ve boncuk, ham seramik, eskitme boyalar, metalik boyalar, mermer boyası, deco cristal boya, kumaş boyası cam ve seramik boyası, cam puslama, cam buzlama, granit pul boyama, altın varak transfer, stencel, stencel , ham toprak, ham cam, ham ahşap, fırçalar ve boya malzemeleri, hobi sanatsal hobi, mar
http://www.sedefsanat.com

5 - Acar Güvenlik Gereçleri ve Deri san. Tic. Ltd. Şti.    PR:2
çelik yelek, balistik, kurşun geçirmez, zırh, zırhlı, acar, güvenlik gereçleri, balistic, gizli yelek, asker, askeri,
http://www.acarbalistik.com

6 - Tekom Elektronik ltd.şti.    PR:2
Elektronik Kart tasarımı, Savunma sanayii Elektronik sistem tasarım, yazılım ve üretimi
http://www.tekom.com.tr

7 - T-KALIP SANAYİ VE TİCARET A.Ş.    PR:2
T-Kalıp 1999 yılında, savunma sanayindeki yurt içi ve yurt dışı müşteriler için, güvenilir, özgün ve maliyet etkin alt sistemler tasarlamak, geliştirmek ve üretmek için kurulmuştur. ISO 9001:2008 kalite güvence belgesine sahip olan firmamız, savunma sanayinde Türkiye’nin önde gelen ana yüklenicilerinin yanı sıra, başta A. B. D. ve Suudi Arabistan olmak üzere çeşitli ülkelere ürünlerini ihraç etmektedir. Ankara’da Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde 50 kişilik deneyimli kadrosuyla çalışmalarını yürüten firmamızın temel hedefi; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan ve bugüne kadar yerli imkânlarla AR-GE ve üretimi yapılmamış ürünlere odaklanarak, ülkemizin savunma sanayi ihtiyaçlarına cevap verebilen, dışa bağımlılığımızı azaltan, nitelikli ürünler tasarlayan ve üreten güvenilir ve kalıcı bir firma olarak yoluna devam etmektir. 2004 yılında ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesini almaya hak kazanan T-Kalıp, kalite yönetim sistemini bu standardın şartlarına uygun olarak oluşturmuş ve dokümante etmiştir. Oluşturulan sistem uygulanmakta, sürekliliği sağlanmakta ve etkinliği sürekli iyileştirilmektedir. Süreçler, ISO 9001:2008 standardının şartlarına uygun olarak yönetilmektedir.
http://www.t-kalip.com

8 - Etki Tasarım tic.ltd. şti    PR:1
Savunma sanayii firmalarının arge ve tanıtım süreçlerinde model maket sunumlarına profesyonel hizmetler veren bir firmayız. Müşterilerimizin arge süreçlerinde ve ürün tanıtımlarında gereksinim duydukları prototip ve modelleri profesyonel tekniklerle hazırlıyoruz. Statik veya dinamik özelliklere sahip olabilen bu modeller teknik veya tanıtım amaçlı ihtiyaçlar gözönüne alınarak üretilmektedir.
http://www.prodetas.com

9 - Ada Cam San. Tic. Ltd. Şti.    PR:1
Kendi coğrafyasında kurşun geçirmez cam üretimi üzerine kurulmuş en büyük tesisiz. Stanag 4563 ve EN 1063 standartlarında dünya kalitesindeki ürünlerimiz Almanya dan kurşun geçirmezlik sertifikasına sahiptir. Tesisimizde megayat camları , gemi camları , gizli rezistanslı camlar bombeli lamine camlar üretilebilmektedir. Şirketimiz proje bazlı çalışmakta olup her türlü cam projenizde çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyacağımızı bildirir çalışmalarınızda başarılar dileriz.
http://www.armassglass.com

10 - balaban metal san.taah.tic.ltd.şti    PR:1
gemi inşa malzemeleri ve leopart a1 ve a2 tankları yedek parçaları ithalatı
http://www.balabangrup.com

11 - Bil - Plas Kauçuk Plastik San. Tic. Ltd. Şti.    PR:0
BİL-PLAS Ltd. Şti. Plastik/Kauçuk Üretimi, Serigrafi Üretimi ve OKS (Otnar Kauçuk Sanayi) Ankara Bayii olarak hizmet vermektedir. 1996 yılında kurulan şirketimiz, Elektro-Mekanik sanayi ve Askeri kuruluşların Plastik-Kauçuk malzeme ve Serigrafik Baskı ihtiyaçlarını yan sanayi olarak karşılamaktadır.
http://www.bilplas.com

12 - HEDEF SAVUNMA SİLAH    PR:0
MKE BAYİLİĞİ, İTHAL SİLAH AKSESUARLARI, İTHAL SİLAH KILIFLARI, İTHAL SİLAH KABZALARI, NİLL, GALCO, HOGUE, GERBER,
http://www.hedefsavunma.com.tr

13 - ata av bayii    PR:0
Firmamız her türlü yerli ve yabancı avtüfegi tamir bakım vegravür işçiligiyle hizmet vermekteyiz Av tüfegi tamir dipçik yapımı gravür işleme krom kaplama kamuflaj kaplama her türlü pantograf işçiligi parekende tüfek satışı
http://www.ataav.com

14 - Gloran yangın söndürme cihazları    PR:0
Firmamız 38 yıldır yangın söndürme cihazlarının satış dolum ve bakımlarını yapmaktadır. Otomatik yangın algılama ve söndürme sistemleri , davlumbaz söndürücülerinin montaj ve projelendirilmesinde ücretsiz tesbit yapılır. Sertifikalı Yangın eğitimleri, yangın tatbikatları uzman personelimiz tarafından verilmektedir. , Söndürücülerimizde ithal yangın söndürme tozları ve köpükleri kullanılmaktadır. Dolum tesisimizde test ve dolum anında bulunabilirsiniz.
http://www.yanginsondurmefirmasi.com

15 - Allied Logistic USA, Inc.    PR:0

http://alllog.freeservers.com/

16 - TİMET TİTANYUM-Turhan Kırankaya    PR:-1
Titanyum; çelik kadar sağlam çelikten daha hafiftir. Alüminyum dan ise daha ağır olmasına karşın daha dayanıklıdır. Dayanıklılığı ve Asitlere karşı dirençli oluşu nedeniyle, çeşitli alaşımların yapısına katılır. Deniz s uyuna karşı eşsiz bir dayanıklılığı sahip olması nedeni ile deniz suyundan tatlı su elde edilen tesislerde ve tuzlu suya temas eden gemi donanım parçalarının yapımında kullanılır. -Oksitlenmeye, ter asitine, korozyona, kimyasal maddelere karşı diğer alaşımlara göre 20 kat daha dayanıklıdır. Her biçimde mevcuttur. (Kütük, Yuvarlak, Altıgen, Lema, Çubuk, Plaka, Sac, Tel istene her çeşit) Sanıldıgının aksine kolaylıkla Kaynak Yapılır. Talaşlı imalat ta zorluk çekilmez. Yangına ve darbelere dayanıklıdır. Biyolojik uyumluluğa sahiptir ve toksit değildir. Türkiye ve Yurtdışında da tanınan firmanın Titanyum ürünlerinin her kalitesi ve her türlü hadde ürünüyle ihtiyaç sahiplerinin emrindedir. http://2emedya. com/sektor/timet-titanyum [Lütfen Seyrediniz]
http://www.timet.com.tr

17 - jammersystem    PR:-1
jammer , sinyal kesici , sinyal karıştırıcı sistemlerinin üretimi tamirat ve modifikasyonlarını gerçekleştiren yerli firma olup merkezi izmir balçovadadır tamamen yerli teknoloji ve türk mühendislerin gerçekleştirdiği tasarım uygulanmaktadır
http://www.jammersystem.com

18 - ARM-TEK GÜVENLİK SİSTEMLERİ TURİZM SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.    PR:-1
ARMGLASS KURŞUN GEÇİRMEZ CAM, ARAÇ ZIRHLAMA, YAT CAMLARI, DÜZ VE BOMBELİ BİNA CAMLARI ÜRETİMİ YAPMAKTADIR. ARAÇ ZIRHLAMADA KULLANILAN KURŞUN GEÇİRMEZ CAMLAR ORGANİZE SAN BÖLGESİ İMES SAN SİTESİNDEKİ TESİSİMİZDE ÜRETİM KONUSUNDA TECRÜBELİ EKİBİMİZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR. kurşun geçirmez cam, güvenlik, araç zırhlama, yat camları, tekne camı, bombeli lamine cam, armour, savunma sanayi, balistik, zırhlı araç.
http://www.armglass.net

19 - GORA MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD ŞTİ    PR:-1
Gora Makina 11 Nisan 2006 tarihinde makina tasarımı, imalatı, savunma sanayine askeri yedek parça ve otomotiv parçaları üretmek amacı ile kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana Savunma Sanayisine yönelik ürün üretimi için odaklanan GORA MAKİNA altyapısını bu amaçla en iyi şekilde geliştirmiş ve müşteri taleplerine göre istenilen kalitede ürün üretimi yapmaktadır.
http://www.goramakina.com

20 - GÜL OTOMOTİV TEKSTİL SAN TİC LTD ŞTİ    PR:-1
We are manufacturer and exporter for military and heavy duty industrial parts. Besides our regular manufacture program we can also supply requested items according customers samples and drawings. Lead time for those are short and we supply also small quantity emergency orders perfectly conform and interchangeable with the OEM requirements. Gül Otomotiv established in 1975. Gül Otomotiv has ISO 9000-2008 accreditation and all items are subject to QAR (Quality Assurance Requirements) processing during their manufacturing and delivery. Military standard procedures for manufacturing processes as well as packing and preservation methods are strictly respected.
http://www.gulotomotiv.com

21 - TURBOTEK Turbo Makina Teknolojileri Tasarım, Mühendislik, Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi    PR:-1
Turbomakinalar ve havacılık alanlarında, uzman araştırıcı eleman ve danışmanlarıyla ülkeye faydalı araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerinde bulunan, sektörün bilimsel ve teknolojik altyapısını güçlendirmeyi ve üniversite - sanayi işbirliğini kuvvetlendirmeyi bir görev sayan, tüm çalışmalarında proje bazlı çalışma kültürünü benimsemiş, ilkeli ve çağdaş bir firmadır. Firmamız aşağıdaki çerçeve kapsamında faaliyetler göstermektedir. •Dikey ve yatay rüzgar türbinleri tasarım, üretim ve ölçümleri •Bina aerodinamik ve rüzgar yükü hesaplamaları •Turbomakina (Eksenel/Radyal Fanlar, pervane, pompa vb. ) tasarımı, analizi ve testi •Standartlara uygun turbomakina test düzeneklerinin kurulması ve işletilmesi •Bilgisayar Destekli Mühendislik kavramı çerçevesinde; ◦Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği çözümleri ◦Yapısal Analiz, Isıl analiz, ◦Sayısal modelleme ve simulasyon ◦Bilgisayar destekli tasarım (CAD çizimleri)
http://www.turbotek.com.tr

22 - Alp Havacılık    PR:-1
Alp Havacılık, yapısal uçak parçalarının ve çok küçük toleranslarda üretim gerektiren dinamik motor bileşenlerinin hassas imalatında geniş bir tecrübeye sahiptir. Alp Havacılık aynı zamanda alt asambleler üretir ve bunlar için gerekli tüm testleri gerçekleştirir. Sac Metal üretim tesisleri 50" X 40" ölçülerinde üretim yapabilme kabiliyetine sahiptir. Alp Havacılık sayısı 75' e varan dünya markası yeni nesil 4 ve 5 eksen freze ve torna tezgahlarıyla modern teknolojiyi yakından takip etmektedir. Tamamen entegre titanyum işleme ve Özel İşlem Hatları Alp Havacılık titanyum bar malzeme, titanyum dövme ve döküm malzeme işleme konusunda oldukça geniş tecrübeye sahiptir. Titanyum ürün ve asamblelerin üretiminde 4 ve 5 eksenli hassas makineler, dahili özel işlem hatları kullanılmakta ve son kabul testleri uygulanmaktadır.
http://www.alp.com.tr

23 - kdç mühendislik    PR:-1
Şirketimiz Nurol makina zırhlı araç ve toma projelerinde çözüm ortağı olmuştur.armox,weldox gibi özel çelik kaynaklarında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.toma imalat,toma şase,ejder,yalçın,ejder yalçın parça imalatı
http://www.kdcmuhendislik.com

24 - Argun Dış Tic ve İkmal    PR:-1
1998 yılından beri ultra-teknik silah bakım ürünlerinin ithalatı ile iştigal etmektedir. Şahıs şirketi statüsündedir. Hafif silahların ultrasonik sistem cihazla temizlenmesi ve yağlanması, silah bakımında kullanılan pas çıkarıcı ve parlatıcılar, temizleyici, yağ ve mekanizma gres yağları, koruyucu cila, harbi, bıçak kılıç temizleme kiti, mermi tuzakları, ithali yanında silah çapına göre kesilmiş temizleme ve yağlama bezleri hazırlamaktadır Diğer yönden, doğada, doğa ses, resim ve video kayıtları yaparak, bunlardan, stres giderici ve dinlendirirci olarak, restaurantlar, gazinolar, huzur evleri gibi yerelr için ses ve video kompozisyonlar hazırlamaktadır. Ayrıca, anı ve hatıralar için süblmasyon foto baskılarıda yapmaktadır.
http://www.aargun.com

25 - SAVCI SAVUNMA SANAYİ    PR:-1
Savcı savunma sanayi ordumuzun ihtiyaç duyduğu hassas parçaların yurt içi üretim kanalıyla karşılanması için kurulmuştur. Yüksek teknoloji ve birikim gerektiren sektörde, yılların verdiği deneyim ve kalifiye elemanlarımızla talep edilen tüm parçaları titizlikle üretiyoruz. Biliyoruzki biz üretirsen ülkemizde savunma alanındaki yerlilik oranını en üst seviyeye çıkarmak azmi ve gayreti içindeyiz. Başlıca ürün gurubu olarak ağır silah sistemlerinin tüm parçalarını üretme kapasitesine sahibiz. Bilgi ve becerilerimiz her türlü ürünün mamül olarak çıkmasına yetecek donanım ve kapasitededir. Makina parkurumuz hertürlü hassaslıkta malzemeyi işleyecek potansiyeldedir. İkitelli organize sanayi bölgesinde 400m2 kapalı alanda, yüksek kapasiteli teknolojik alt yapımızla savunma sanayimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin istikrarı ve büyümesi için yurt içi üretimle yerlilik oranına katkı sağlıyor, ülke ekonomisinin büyümesinde önemli misyonlar üstleniyoruz. Savunma sanayi müsteşarlığı bünyesinde faaliyetlerimize tüm hız ve azmimizle devam ediyoruz.
http://www.savcisavunmasanayi.com

26 - ATLANTİK SAVUNMA SAN. TİC LTD ŞTİ    PR:-1
Türkiyenin önde gelen stoklu çalışan firmalarından biri olan Atlantik Savunma, yaklaşık 600 kalem askeri malzemeyi stoklarında mevcut tutması ve stoklarında olmayan malzemeler için yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde imalatçı firmalarla iletişimi devam ettirmesiyle birlikte, talep edilen malzemeleri temin etme imkanına sahiptir.
http://www.atlantiksavunma.com

27 - Saygın Gas Grup    PR:-1
Linde Gaz Aksaray Nevşehir Nigde Kırşehir de faliyet gösteren bir firmadır soğutucu gazların satışı SF6 elektirik kesici gazların satışı Kükürtdiyoksit gazlarının satışı p5 ve p10 askeri kullanım gazların özel gazların satışı bunun yanı sıra sınaide kullanılan oksijen argon azotprotoksit (norkoz) helyum kuru hava hidrojen gibi gazların tatışını yapmaktayız
http://www.saygingasgrup.com

28 - GİRSAN YAVUZ16 SİLAH SANAYİ    PR:-1
Misyonumuz Ülkemizin silah sanayi sektörünün gelişmesini, üst düzeyde verimliliği sağlayacak şekilde üretim yapılmasını ve bu doğrultuda yeni istihdam ortamının yaratılmasını Vizyonumuz Günümüzün teknolojisini , uzman mühendis ve teknisyen ekiplerimizle en iyi şekilde kullanarak , müşteri memnuniyetini sağlayacak ve hedeflerimiz doğrultusunda kaliteli ürünleri imal ederek piyasaya sunmaktır.
http://www.girsan.com.tr

29 - ISP Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri AŞ.    PR:-1
ISP Özel Güvenlik ve Koruma hizmetleri AŞ. 5188 sayılı kanuna göre tüm Türkiye genelinde savunma, yakın koruma ve özel güvenlik hizmeti vermeye, özel güvenlik görevlileri istihdam etmeye yetkili olup, merkezi Bakırköy İstanbulda bulunan özel güvenlik şirketidir. Zuhuratbaba Mahallesi Şükran Çiftliği Sk. Şafak Apt. No: 13 D:1 34147 Bakırköy – İstanbul Telefon no: 02125435188 - Faks numarası: 02125435190
http://www.ispozelguvenlik.com.tr

* Sıralama Popülerlik, Google Pagerank & Kurumsal Banner Sayaç Değerlerine Göre Yapılmaktadır.
Savunma Sanayi Firmaları listesi bu sıralamaya göre oluşturulmuştur.