Rehber : Eğitim Kurumları Firmaları


Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları Firmalarının Listesidir. Eğer sizinde Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları kategorisinde firmanız varsa firmanızı ekleyerek Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları ile ilgilenen müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
* Sıralama Girilen şehir sayısının azlığına ve Google Pagerank Değerlerine Göre Yapılmaktadır. Aynı pagerankde olan iki sitenin birisi istanbul ve Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları seçmişse, diğeri sadece Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları seçmişse, sadece Diyarbakır Şehrindeki Eğitim Kurumları şehrini seçen üstte yer alır.


1 - UZMAN AKADEMİ kurs merkezi     PR:-1
ş. urfada ilk ve tek KPSS-ALES-DGS-PMYO VE AÇIKÖĞRETİM BAŞARMAK VE ATANMAK İÇİN DOĞRU YERDESİNİZZ. . COĞRAFİ KONUM Herhangi bir noktanın dünya üzerinde kapladığı alana coğrafi konum denir. Özel ve matematik konum diye ikiye ayrılır. Bir ülkenin coğrafi konumu , o ülkenin tabii, beşeri ve ekonomik özelliklerini çok yönlü etkiler. ÖZEL KONUM Herhangi bir yerin kıtalara, denizlere, dağ sıralarına, boğazlara , komşu ülkelere, ulaşım yollarına, yer altı ve yerüstü kaynaklarına, siyasi bloklara göre olan konumu ve yükseklik değerleri özel konumudur. ÖZEL KONUM ÜLKELERİN; jeopolitik konumunu, iklimini, nüfusun dağılışını, yerleşme şartlarını , turizm faaliyetlerini, ulaşım imkanını, ekonomik faaliyetlerini etkiler. TÜRKİYE'NİN ÖZEL KONUMU VE SONUÇLARI • Türkiye Asya, Avrupa , Afrika kıtalarını birbirine bağlayan önemli bir kavşak noktasında kurulmuştur. • İstanbul ve Çanakkale boğazlarına sahip olması. • Asya –Avrupa arasında bir köprü durumundadır. • Stratejik önemi olan boğazlara sahiptir. • Petrol bakımından zengin ülkelere komşudur. • Asya Avrupa arasındaki en önemli ticaret ve ulaşım yolları Türkiye’den geçer. • Ortalama yükseltisi fazladır ve engebelidir. Bu durum tarım, nüfus, sanayi, ulaşım ve yerleşmeyi etkiler. • Türkiye’nin gerçek yüzölçümü 814. 578 km2 , izdüşüm yüzölçümü ise 779. 452 km2dir. Aradaki fark ülkemizin yüksek ve engebeli olmasından kaynaklanır. ****Not: Bir yerin gerçek yüzölçümü ile izdüşüm yüzölçümü arasında fark fazla ise o yer engebelidir. Fark az ise düzlüktür. Ülkemizde yükseliti fazla olduğu için fark fazladır. Türkiyede dört mevsimin belirgin olarak yaşanması matamatiksel konum aynı anda yaşanması özel konumun sonucudur. Yurdumuzda yeryüzü şekilleri çeşitli olduğu için iklim çeşitliliği fazladır. buna bağlı olarak bitki örtüsü çeşitlililiğide fazladır
http://www.uzmanakademi.net
Diyarbakır Eğitim Kurumları Firmaları Kategorisinde Yer Almaktadır.